.


Zima je tady a tak přemýšlím, co s ní. Sněhu se dočkáme asi zase jen na horách – jako ostatně už několik posledních let, tak co podnikat, když se nedají provozovat zimní radovánky na sněhu nebo na kluzišti?

adršpach

A aby se z nás přes zimu stali peciválové, no to tedy ne!
Obzvlášť po vánočních a novoročních hostinách je potřeba vyrazit do přírody; jednak jako obvykle za jejími krásami a pak, bez pohybu těch několik kil, přibraných o svátcích, dolů nepůjde!
Tak mě napadá – což si vyrazit do Adršpašsko – teplických skal?
Kdo tam byl v létě, určitě má touho vrátit se a všechnu tu nádheru, kterou nám tam sama příroda poskytuje, vidět znovu. Tak proč se tam nevypravit i v zimě?
Otevřeno je tu celoročně a v zimním období celou scenérii můžete doplnit o dva zamrzlé vodopády a zamrzlé jezero Pískovna, po němž jste se jistě při letní výpravě plavili.

Vstup do skal je umožněn nepřetržitě po celý rok, prostupnost vyhlídkových tras může být v zimě závislá na sněhových podmínkách, avšak dostatek sněhu byl v Adršpachu údajně před pěti lety.
Starý okruh k Velkému vodopádu bývá přístupný stále.
Mimo běžné individuální prohlídky je možné si zajistit prohlídku s průvodcem, prostřednictvím kontaktů Infocentra.

Průvodcovské služby jsou poskytovány zdarma.
No, a když už se za těmito krásami vypravíte, je potřeba si zajistit vhodné ubytování poblíž.

.

Nejvhodnější je ubytování Adršpach, poblíž vstupu do Adršpašských skal. Stačí-li vám ubytování v soukromém penzionu pro maximálně dvanáct osob, neváhejte a využijte je. Tak budete mít veškerou tu přírodní nádheru na dosah…
Využijete-li tohle bydlení, budete mít vše, co pro několik dní strávených v této lokalitě potřebujete, po ruce:

hory


ürestaurace – 50 m
üautobusová zastávka – 100 m
üželezniční stanice – 1,2 km
üobchod – 1,5 km
übankomat, směnárna – 7 km
             (Teplice nad Metují)Adršpašské skály společně s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině.
Dnes jsou obě skalní města největší národní přírodní rezervací v České republice.  

Ohodnoťte příspěvek
.