Když nastane čas dovolených, každý z nás řeší především, zda se na cestu vypravit svým vlastním automobilem nebo autobusem, abychom se co nejpohodlněji a nejpříjemněji dostali do vytouženého cíle https://www.axios.cz/s-nami-na-dovolenou-bez-starosti-. Stejně jako výborné cestování si ale představujeme i luxusní zážitky, vždyť jsme do tohoto očekávání vložili nemalé finance.
myšlenky na dovolenou


Dovolená zajištěná u cestovní kanceláře předpokládá znát určitá nedorozumění, která mezi cestovkou a klienty někdy vyústí až v použití  bojových prostředků, jenž se neštítí ani jedna strana použít. Cestovky slibují něco, co v reálu vypadá potom úplně jinak a klienti se snaží získat za každou cenu finanční odškodnění. A nejsme daleko od toho, proč vznikl výraz REKLAMAČNÍ TURISTÉ.


 ochlazení u moře


NEMAJETKOVÁ ÚJMA


V občanském zákoníku se objevilo už před několika lety ustanovení o zodpovědnosti cestovních kanceláří za psychickou újmu turistů z dovolené. A tak zklamání z nedostatků, které se na dovolené vyskytnou, lze reklamovat a domáhat se za způsobený stres kompenzace. Proto někteří dovolenkáři místo toho, aby se snažili si zasloužené volno co nejvíce užít, pátrají a sbírají důkazy o všem, co nevypadá a nefunguje tak, jak jim bylo přislíbeno a jak si představovali. 


 dívka v katalogu


NEJČASTĚJŠÍ STÍŽNOSTI


Je to opravdu k vzteku, když vám cestovní agentura v katalogu prezentovala, že hotel je sice blízko moře, ale nedodala již, že pláž vhodná ke koupání o půl kilometru dál. Ale stěžovat si na to, že v moři byly příliš velké vlny, Turci neuměli česky a v koupelně neodtékala voda dostatečně rychle? Činnost reklamačních turistů je často značně přehnaná, i když druhá strana je často vyvažuje tím, že dává podnět ke stížnostem oprávněným.


Mezi ty nejčastější patří:


·         ubytování klientů v jiném hotelu než měli být


·         v hotelu byla špína a nedostatečně se uklízelo


·         jídlo bylo jednotvárné nebo dokonce zkažené


Reklamační turisté
2.5 (50%)2