Máte-li na vašem pozemku bazén, jistě to znáte také. Není snad nic příjemnějšího než osvěžení v chladivé průzračné vodě během horkých letních dnů. Jde o věc veskrze praktickou, která přinese vám i vaší rodině nemálo radosti a potěšení. Nelze však opomíjet ani povinnost udržovat kvalitu vody, podceňovat péče o ni se rozhodně nevyplácí, nechcete-li se zbytečně vystavovat zdravotním rizikům v podobě nejrůznějších vyrážek, zarudlé kůže a v těch horších případech i střevním potížím.
voda bazénu.jpg

 

Z těchto důvodu byste tedy měli vodu čistit v pravidelných intervalech a dostatečně často, minimálně jednou za týden, ve vrcholném období koupací sezóny však klidně i jednou za tři dny.

 
Zapotřebí je:

 

·         kontrolovat a upravovat pH vody

·         provádět dezinfekci

·         zamezit tvorbě řas

·         pravidelně aplikovat bazénovou chemii – tak však musí být zdravotně neškodná a nezávadná, co nejšetrnější k pokožce člověka, pátrejte tedy po certifikátech potvrzující zdravotní atestaci

·         pořídit kvalitní pískovou filtraci

·         neopomíjet čištění samotných stěn bazénu a jeho dna ­– k tomu je ideální bazénový vysavač, na výběr máte z ručních, poloautomatických či plně automatických přístrojů

 

Účinnou prevencí, jak zabránit možnému nánosu trávy, opadaných lístků a jiných drobných nečistot, je důkladné omytí těla či aspoň nohou před samotným vstupem do bazénu. K tomuto účelu skvěle poslouží solární venkovní sprchy. Rovněž se vyplatí mít po ruce bazénovou síťku, ideálně vybavenou teleskopickou tyčí. Jde o nejjednodušší způsob, jak co nejrychleji vylovit viditelné částice či tonoucí hmyz z vody.
opalování v bazénu.jpg 


Konec léta neznamená opomíjet péči


 

Tímto však údržba bazénu zdaleka nekončí. I když dny vhodné ke koupání pominou, o vodu je zapotřebí nadále pečovat, a to se stejným úsilím, chcete-li si i příští sezónu užívat perfektního zážitku z koupání. Hovoříme tedy o nutnosti zazimování bazénu https://www.lingua-magica.cz/postarejte-se-o-vase-koupaci-zarizeni-i-mimo-koupaci-sezonu.

 

Při poctivém následování výše uvedených kroků si budete moci být jisti průzračnou a kvalitní vodou.

Kvalitu vody v bazénu se nevyplatí přehlížet
4 (80%)1