.

Nejprve je třeba správně si vymezit pozemek a nastudovat pár návodů a rad. Na takovou práci si přece nemusíte hned najímat firmu.
Nejrozšířenější jsou především kovové ploty, které se skládají ze sloupků a pletiva. Jsou totiž cenově dostupné a s jejich stavbou si jednoduše poradíte sami. Stačí se s chutí pustit do práce a mít k ruce minimálně jednoho pomocníka. Použité technické prostředky jsou přitom minimální.

plot

Jak vypadá klasický plot
Tvoří jej do země napevno zabetonované sloupky, mezi kterými je vypnuté pletivo z ocelových drátů se zinkovanou úpravou. Výplet většinou vytváří kosočtvercová oka. Materiál se dodává v různé výšce a v kompletních rolích. Nejvýhodnější jsou pak ta potažená plastem. Možná vás u nich poněkud překvapí vyšší cena, ale mají oproti svým konkurentům daleko větší životnost a ušetříte za opakované nátěry.

Budete postupovat následovně:
·        Nejdříve zabetonujete rohové sloupky.
·        Vždy si kontrolujte pomocí vodováhy jejich svislost.
·        Záleží také na terénu, ve kterém budete pracovat. V případě velkých nerovností budou potřeba diagonální vzpěry.
·        Mezi ně pak patří obyčejné sloupky.
·        Poté až beton vyzraje, budete podle výšky, neméně nad metr a půl napínat zpravidla tři dráty, a to u země, na horním konci a uprostřed. Doporučujeme drát minimálně 3,5 mm.
·        Dále budete potřebovat napínací strojky, které utáhnete pomocí kombinaček. Utahujte tak, aby nebylo prověšené.

.

drátěný plot

Než vůbec začnete s jakýmikoli pracemi, měli byste si to dobře promyslet. V rámci dobrých sousedských vztahů, by měl souhlasit i váš přítel odvedle. Při stavbě totiž budete často vstupovat i na jeho pozemek. Myslete také na to, že se nevyhnete ani návštěvě úřadů a případnému papírování. To se týká zejména varianty s podezdívkou.
Pokud už máte na svém pozemku podobný výtvor, pak byste jej také měli zlegalizovat.
Konečně budete mít svoje malé království kompletní a navíc vás bude hřát u srdce radost z vykonané práce.

Jak postupovat v jeho postavení
4.8 (95%)4
.