„Nyní nejsme schopni uspokojovat poptávku po našem pivu,“ sdělil médiím mluvčí národního podniku Budějovický Budvar, Petr Samec. To je asi nejkrásnější věta, kterou chce vyslovit každý podnikatel a jeho zaměstnanci. Nutnost investice z důvodu vysoké poptávky je zajisté snem každého pivovaru a podnikatele obecně. Je tedy vidět, že obliba Budvaru je rok od roku vyšší a vyšší. Budějovický Budvar z tohoto důvodu zahájí výstavbu dvou budov a investici, která dosáhne na zhruba 600 milionů korun.
 vaření piva.jpg

Velké stavby, vysoká produkce

Budvar si na letošní rok naplánoval výstavbu dvou budov. V první řadě se jedná o budovu cylindrokónických tanků, ve kterých probíhá kvašení piva. Druhý objekt je určen pro nové linky na plnění lahví. V následujících letech potom firma plánuje další rozšíření, které zakončí výstavbou nové varny piva.
 
Investování do zvyšování produkce probíhá již od roku 2016. V letošním roce to kromě výše zmíněného budou také investice do plně automatizovaného logistického centra, ležáckých sklepů a zároveň také zvýší kapacitu stáčírny plechovek, přičemž jako první přijde na řadu právě stáčírna plechovek. Proč? Zejména proto, že chce Budvar zvýšit produkci plechovek o 40 procent.
nalévání piva.jpg 

Jaké byli a budou výše investic?

Pojďme se jen v krátkosti podívat na přehled veškerých investic.
 
Rok 2016
·         V roce 2016 prodal Budvar celkově 1,61 milionů hektolitrů piva.
·         Jeho tržby ten rok činily neuvěřitelných 2,54 miliardy korun.
·         Během roku 2016 se prodej piva v plechovkách dostal na 300 000 hektolitrů piva. Největší podíl na tom měl světlý ležák.
·         Pivo vyvezl do 77 zemí, a to objem 975 000 hektolitrů.
 
Rok 2017
·         V roce 2017 Budějovický Budvar investovat celkově 700 milionů korun.
 
Rok 2018
·         V letošním roce se plánují investice až ve výši 600 milionů korun, tedy o 100 milionů méně.
·         Jen do stáčírny plechovek letos investují více jak 40 milionů korun.